Przeskocz do treści

Spotkanie organizacyjne 26.08.2020

Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 4 im. Jana Brzechwy w Brzesku

zaprasza Rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 na spotkanie organizacyjne które odbędzie się dnia 26 sierpnia o godzinie 16.30 w przedszkolu. Prosimy aby rodzic na terenie przedszkola przebywał w maseczce.

 

Drodzy Rodzice!

W związku z panującą Pandemią COVID-19 i  wprowadzonymi dużymi ograniczeniami, nie odbędą się jak co roku dni adaptacyjne z całą grupą dzieci nowo przyjętych do przedszkola. Spotkanie odbędzie się z podziałem na dwie grupy: 27 i 28 sierpnia od godziny 10:00, o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. ( Prosimy ubrać dziecko w wygodny strój i zabrać obuwie na zmianę dla dorosłego i dziecka. Zachowując zasady reżimu sanitarnego-wszelkie  środki  bezpieczeństwa i higieny (rękawiczki, maseczki oraz  2 m dystans). W zajęciach może uczestniczyć tylko jeden  rodzic lub opiekun (osoba zdrowa bez objawów infekcji, która nie mieszka z osoba przebywająca na kwarantannie).

Aby pobyt w przedszkolu stał się dla dziecka łatwiejszy, już teraz należy zachęcać i motywować dziecko do :

  • samodzielnego ubierania się w to, co nie stanowi dla dziecka problemu,
  • zapinania guzików, wkładania butów i zawiązywania sznurowadeł, lub zapinania bucików na „rzepy”,
  • korzystania z sedesu, używania papieru toaletowego,
  • wycierania noska w chusteczkę,
  • samodzielnego mycia rączek,
  • rysowania kredkami, farbami, zabaw plasteliną, modeliną,
  • spacerowania i nie używania wózka,
  • spożywania posiłków samodzielnie.

W naszym przedszkolu sporo uwagi poświęcamy prawidłowemu odżywianiu dzieci. Zwracamy uwagę na to, by posiłki dla dzieci były atrakcyjne i różnorodne. Umiejętność gryzienia pokarmów jest konieczna, gdyż potrawy nie są miksowane. Zachęcamy do podawania dzieciom w domu do gryzienia: marchewki, kalarepki, jabłek.

Gdyby dziecko miało w przedszkolu problemy ze spożywaniem posiłków, przebieraniem się, załatwianiem potrzeb fizjologicznych, itp., otrzyma pomoc w każdej z tych dziedzin. Powyższe uwagi wypływają z troski o dzieci, dbania o ich bezpieczeństwo, z doświadczenia w pracy z dziećmi trzyletnimi. Mamy nadzieję, że będą one pomocne dla Państwa.

Skip to content