Grupa III – Krasnale

Krasnale- grupa 5-latków

My krasnoludki 5-latki jesteśmy już samodzielni, dużo umiemy, tropimy głoski, liczymy   na paluszkach i liczmanach, rozwiązujemy zadania w podręcznikach, chętnie się uczymy, ale podczas zabawy, a nie z przymusu.

Dobrze radzimy sobie z wycinaniem, malowaniem, lepieniem z plasteliny. Uwielbiamy rysować i chwalić się rodzicom swoimi pracami.

Chętnie też bawimy się w zabawy badawcze, konstruujemy niezwykłe budowle z klocków, rozwijając pomysłowość, wyobraźnię i spostrzegawczość.

Często słuchamy baśni i legend, a bawiąc się w teatr stajemy się prawdziwymi aktorami i odgrywamy role ulubionych bohaterów.

Opowiadamy bajki, recytujemy wiersze, śpiewamy piosenki, gramy na instrumentach.  Najbardziej lubimy jednak zabawy taneczne przy muzyce, do których zapraszamy przy okazji organizowanych w przedszkolu uroczystości naszych rodziców oraz babcie i dziadków.

Choć wypadają nam coraz częściej mleczaki – my nie martwimy się tym! bo u nas w przedszkolu fajnie jest. I kiedy słońce świeci i gdy deszczyk pada, zawsze do przedszkola idzie naszych krasnoludków gromada.

„ Czy to bajka, czy nie bajka myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież Wam powiadam, krasnoludki są na świecie.....”

M.Konopnicka

Gr.III - do pobrania karty pracy