Oferta edukacyjna

W naszym przedszkolu staramy się zapewnić wychowankom jak najlepsze warunki sprzyjające prawidłowemu rozwojowi, zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz budowaniu systemu wartości i prawidłowych postaw moralno-społecznych.

Przedszkole posiada 5 dużych, kolorowych sal zabaw dla oddziałów, do których uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku ukazującego walory naszego przedszkola:

ZAJĘCIA DODATKOWE :

• Język angielski 2x w tyg. 30 min
  • zajęcia rytmiczno–umuzykalniające: 2 x w tyg. 30 min.
  • katecheza: 2 x w tyg. 30 min dla 5 i 6 latków
  • zajęcia wyrównawcze wg. potrzeb dla dzieci
  • Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna ze specjalistami : psychologiem, logopedą, terapeutą pedagogicznym, pedagogiem specjalnym
  • inne zajęcia wynikające z realizacji planu rocznego lub zainteresowań dzieci i oczekiwań rodziców: warsztaty, eksperymenty i doświadczenia, wycieczki lokalne i krajoznawcze, wyjazdy do teatru, spotkania biblioteczne, dogoterapia, zajęcia z I pomocy,  spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, akcje charytatywne  i wiele innych... 🙂

Praca wychowawczo – dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest w oparciu o:

• Podstawę programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli
  • Roczny Plan pracy Przedszkola
  • Program wychowania przedszkolnego: "Drużyna marzeń", "Planeta dzieci. prawda, Dobro, piękno" J. Wasilewskiej  wyd. WSiP oraz Program wychowania przedszkolnego D. Kosakowskiej wyd. Podręcznikarnia
  • Program nauki języka angielskiego
  • Programy Edukacyjne wg. Realizowane wg. potrzeb
  • Program działań adaptacyjnych dla dzieci najmłodszych
  • Program profilaktyki logopedycznej dla najmłodszych
  • Zagadnienia programu edukacji matematycznej E. Gruszczyk –Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej  Dziecięca matematyka. Edukacja matematyczna dzieci w domu, w przedszkolu i szkole
  • Metody aktywizujące twórcze myślenie i działalność dzieci, doskonalące umiejętność rozwiązywania problemu
  • Miesięczne plany pracy poszczególnych oddziałów

Żywienie dzieci:

Nasze przedszkole posiada własną kuchnię prowadzoną przez Panią Agnieszkę       (szefową kuchni), Panią Anię i Agatkę pod czujnym okiem Pani Ewelinki- intendent, które posiadają  wykształcenie gastronomiczne i dietetyczne oraz certyfikaty dotyczące diet i chorób żywieniowych.

Dbamy o to, aby dostarczać dzieciom wyłącznie zdrowe posiłki odpowiednio zbilansowane pod względem kalorycznym i zawierały wartości odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka. Uważamy, że zdrowe żywienie jest podstawą właściwego rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka. Korzystamy z jak najszerszej gamy naturalnych, nieprzetworzonych produktów. Wprowadzamy do diety dzieci produkty pełnoziarniste i posiadające maksymalną ilość składników odżywczych (minerałów, witamin). Nie używamy przypraw zawierających polepszacze smaku, takich jak glutaminian sodu. Potrawy doprawiamy ziołami i niewielką ilością soli. Zupy gotujemy na mięsie indyczym oraz na kurczaku z dużą ilością świeżych warzyw lub na wywarach tylko jarzynowych. Stawiamy na sezonowość, świeże produkty, naturalny smak. Dzieci popijają posiłki kompotami, herbatami ziołowymi i owocowymi. Wiemy, że wyrobione dobre nawyki żywieniowe będą owocowały na całe życie.

Oferujemy trzy posiłki dziennie z codzienną dawką owoców i warzyw  tj.

• śniadanie
  • obiad dwudaniowy