Grupa I – Słoneczka

GRUPA I  „Słoneczka” - dzieci 3-letnie

Grupa Słoneczka to najmłodsza grupa dzieci w naszym przedszkolu. Oprócz nauczyciela zawsze z Nami jest pani Jola-osoba wspierająca. Każdego roku we wrześniu przekroczenie progu przedszkola jest ogromnym wyzwanie dla każdego maluszka, rodzica i nauczycielek. Przełamaniu lęku i wszystkich negatywnych emocji służy  okres adaptacyjny, który zawsze rozpoczynamy w sierpniu. Razem z rodzicami zwiedzamy wówczas przedszkole, plac zabaw, zapoznajemy się z salą dla dzieci 3-letnich i uczestniczymy w zajęciach specjalnie zorganizowanych na te dni. Po zapoznaniu się z nowym środowiskiem jakim jest przedszkole, uczymy się nawiązywać bliższy kontakt z rówieśnikami, integrujemy we wspólnej zabawie, zdobywamy nowe umiejętności i nawyki. Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Uczymy się dbać o salę. Jesteśmy Maluszkami ciekawymi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Lubimy zabawy na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Bierzemy udział także w zajęciach j. angielskiego oraz rytmice, a po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.