Przeskocz do treści

O przedszkolu

Historia Przedszkola

Przedszkole Nr 4 w Brzesku istnieje ponad 50 lat. Oddane zostało do użytku w grudniu 1967 r. Był to pierwszy budynek w Brzesku budowany po wojnie z myślą o najmłodszych.

Jego uroczyste otwarcie nastąpiło 18 stycznia 1968r. Było to wtedy nowoczesne 4 oddziałowe przedszkole, do którego zaczęło uczęszczać 120 dzieci.

W roku 1986 ze względu na dużą ilość dzieci utworzono piąty oddział.

W chwili obecnej w przedszkolu znajduje się ok. 125 dzieci. Zatrudnionych jest ponad 20 osób w tym 10 nauczycieli.

Co nas wyróżnia?

Personel pedagogiczny i obsługowy stara się stworzyć atmosferę „przyjaznego przedszkola” współpracując z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Tradycją w naszym przedszkolu stały się: dni adaptacyjne dla najmłodszych dzieci, uroczyste pożegnania starszaków, uroczystości rodzinne, pikniki i wycieczki, spotkania z ciekawymi osobami. Absolwenci naszego przedszkola osiągają duże sukcesy w szkole. Biorą udział w różnorodnych konkursach, przeglądach zdobywając nagrody, dyplomy, wyróżnienia. Nasze przedszkole jest ukierunkowane na wychowanków i ich wszechstronny rozwój. Pragniemy wychować zdrowe, aktywne i odporne psychicznie i fizycznie dzieci. Uczymy  tolerancji,  akceptacji  i  poszanowania  odmienności   każdego człowieka. Tworzymy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i przygotowujemy przedszkolaków do rozpoczęcia edukacji szkolnej.

Koncepcja pracy przedszkola oparta jest na celach i zadaniach zawartych w ustawie o systemie oświaty oraz w oparciu  o  Podstawę   Programową   wychowania przedszkolnego i Statut Przedszkola.

 

 

Skip to content