Grupa II – Biedronki

GRUPA II – 4-latki – „Biedronki”

Chodzimy do przedszkola drugi rok, więc coraz lepiej się znamy i nawiązujemy przyjaźnie. Jesteśmy bardzo ciekawi świata. Każdy dzień w przedszkolu rozpoczynamy od zabaw tematycznych w kącikach zainteresowań. Lubimy konstruować z klocków, kolorować rysować, bawić się w kuchence czy oglądać książeczki w kąciku książki. Wytrwale uczymy się zasad zgodnego współżycia w grupie. Wdrażamy się do poszanowania cudzej własności, zgodnej zabawy z rówieśnikami, kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach, szacunku do kolegów i koleżanek oraz dorosłych. Staramy się być jak najbardziej samodzielni i koleżeńscy. Kontynuujemy naukę kulturalnego spożywania posiłków. Wiemy, że należy jeść różnorodne posiłki, dlatego też staramy się wszystkiego próbować.

Nasze Panie przygotowują dla nas ciekawe zajęcia dydaktyczne podczas których obserwujemy, doświadczamy, eksperymentujemy, słuchamy opowiadań, rozwiązujemy zagadki, porównujemy, segregujemy i przeliczamy oraz tworzymy, dzięki czemu wszechstronnie się rozwijamy. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek,  uczestniczymy w wycieczkach, teatrzykach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Bierzemy udział także w zajęciach j. angielskiego oraz rytmice. Bardzo lubimy różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane zarówno w sali jak i w naszym dużym ogrodzie. Nasze Panie uwrażliwiają nas na piękno przyrody, zachęcając do jej poszanowania i ochrony.

A gdy już się nieco zmęczymy znajduje się też czas na odpoczynek i regenerację sił podczas leżakowania. Wyciszamy się wtedy przy przyjemnych dźwiękach kołysanek, muzyki klasycznej lub bajki. Większość z nas wtedy smacznie zasypia.

Czujemy się tu bezpiecznie. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą przeplatana różnymi aktywnościami, dzięki czemu uśmiech nie znika nam z twarzy.