Przeskocz do treści

Dzień DRZEWA u Maluszków

11 października maluszki celebrowały nietypowe święto - Święto Drzewa. podczas zajęć porównywały wielkości drzew oraz ich rodzaje (liściaste i iglaste), dowiedziały się jaka jest wartość drzew dla człowieka i wiedzą że należy żyć ekologicznie i szanować przyrodę.

Wspólnymi siłami z użyciem materiału przyrodniczego wykonały plakat przedstawiający jesienne drzewo  oraz z wykorzystaniem warzyw - grzybki (które zawsze rosną pod drzewkami). Maluszki dały z siebie wszystko podczas prac plastyczno-technicznych - efekty poniżej.

Podczas spaceru w ogrodzie przedszkolnym podziwiały okazałe rozmiary drzew oraz "przytuliły" drzewo - okazując tym samym szacunek do przyrody. Korzystając z pięknej pogody "Słoneczka" skorzystały też z zabawy z wykorzystaniem sprzętu   terenowego.

Skip to content