Pierwszy dzień wiosny

"Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…"

W poniedziałek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Już od samego rana widać było niecodzienne stroje dzieci przyozdobione elementami wiosennymi. Na głowach niektórych dzieci także można było podziwiać wiosenne opaski.

Już przed śniadaniem w każdej z sal słychać było wiosenne dźwięki. Dzieci uczestniczyły w różnych zadaniach tropiących podczas których poszukiwały oznak wiosny, uczestniczyły w pamiątkowej sesji wiosennej oraz słuchały wiosennego opowiadania. Przed obiadem cała społeczność przedszkolna wyposażona m.in. w transparent "Witaj wiosno", kolorowe balony, wiosenne opaski, wstążeczki, bibuły, kwiaty i bazie wyszła do ogrodu by uroczystym korowodem powitać wiosnę.

Każda z grup zaśpiewała wiosenną piosenkę, starszaki "odprawiły" Marzanny na pociąg - by już ruszyła w świat z zimową porą, a u nas została piękna - jak dzisiaj - pogoda.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.