Przeskocz do treści

Zabawy ANDRZEJKOWE

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby miały dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania dotyczące przyszłości.  Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami.
Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dzieciaki wraz z wychowawcami 30 listopada zebrały się w swoich salach by wspólnie się pobawić, poczarować i powróżyć. W wyniku wróżb dowiedzieli się, co ich czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno niewidzianego, ile prezentów dzieci dostaną od Mikołaja...) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki w dorosłym życiu).
Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom.

Skip to content