Przeskocz do treści

Spotkanie z kominiarzem

Istnieje przekonanie, że spotkanie z kominiarzem przynosi szczęcie. Po prelekcji pana Wiesława Zabawy oraz pana Mariusza Pieniążek przedszkolaki nauczyły się, że systematyczne przeglądy kominiarskie w naszych domach i mieszkaniach zapewniają nam bezpieczne użytkowanie urządzeń grzewczych.
Pan Wiesław pokrótce, w ciekawy sposób, opowiedział  o specyfice pracy kominiarza. Dzieci zostały wyposażone w ulotki, które przekażą rodzicom wraz z wiedzą zdobytą podczas spotkania, że czyszcząc regularnie przewody kominowe mówimy stop smogowi i przyczyniamy się do ochrony naszego środowiska.
Na koniec  spotkania można było złapać kominiarza za guzik  „na szczęście” i zrobić sobie z mistrzem kominiarstwa pamiątkowe zdjęcie. W ramach podziękowań dzieci wręczyły gościom dyplom "przyjaciela przedszkola".

Skip to content