Przeskocz do treści

Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy uroczystość upamiętniającą odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane tego dnia na galowo.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury oraz tradycji a także utrwalenie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w takich uroczystościach przedszkolaki już od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy oraz uczucia patriotyczne.

Każda z grup tego dnia otrzymała kotyliony w barwach narodowych upamiętniające ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała wszystkich obecnych oraz krótko wyprowadziła w temat Święta. Następnie każda z grup prezentowała na forum repertuar  który przygotowała na ten dzień:  były wiersze i piosenki patriotyczne.

Na koniec w ramach akcji "Szkoła do Hymnu" wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski - "Mazurka Dąbrowskiego".

"Kubusie" w godzinach popołudniowych w ciszy i zadumie oddały hołd walczącym o niepodległość naszej Ojczyzny składając kwiaty i znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Skip to content