Przeskocz do treści

Drodzy Rodzice

DRODZY RODZICE!

Informujemy, iż o zebraniach organizacyjnych pozostałych grup przedszkolnych ( II - V ) będą Państwo sukcesywnie informowani przez nauczycieli.

 

Wszystkie dzieci wracają do przedszkola z zachowaniem zasad i procedur bezpieczeństwa.

Jeżeli sytuacja epidemiczna ulegnie zmianie, niezwłocznie przekażemy wszelkie decyzje i ustalenia.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń GIS-u, wytycznych i procedur oraz stosowanie się do poleceń pracowników placówki.

Wszystkie procedury i działania wynikają z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa Państwu, dzieciom oraz pracownikom przedszkola.

Dlatego już teraz prosimy o zarezerwowanie większej ilości czasu w związku
z wydłużonym czasem  przyprowadzania i odbioru dziecka z przedszkola.

Przypominamy, że wszystkie dzieci przyprowadzane do przedszkola muszą być zdrowe, bez żadnych oznak choroby (w tym zaczerwienione oczy, katar, kaszel, gorączka, bóle brzucha, głowy i gardła itp.). W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny.

Szanowni Rodzice 3-latków

Adaptacja przedszkolna to trudny proces, który wiele wymaga od wszystkich zainteresowanych stron. Każda zmiana w życiu wywołuje niepokój i niepewność, a w chwili obecnej sytuacja jest wyjątkowa
– realia w sytuacji trwającej epidemii COVID – 19.

Utrzymujemy zasadę nie przynoszenia do przedszkola żadnych zabawek
i gadżetów. Wyjątek stanowią dzieci nowo przyjęte, które rodzic może wyposażyć w ulubioną maskotkę w okresie adaptacji. O zakończeniu okresu adaptacji decyduje nauczyciel prowadzący grupę. Zabawka, którą dziecko przynosi do grupy musi być codziennie zabrana do domu celem dezynfekcji. W szafkach dzieci obowiązuje zakaz przechowywania żywności oraz napojów. Dzieci przynoszą do przedszkola swój bidon z wodą.

Droga Mamo, Drogi Tato!

Już za chwilę po raz pierwszy pójdę do przedszkola.

1 września zbliża się wielkimi krokami, a Wasze dziecko rozpocznie niezwykle ważny etap w swoim życiu. To będzie wyjątkowa chwila również dla Was. Pojawi się wzruszenie, łzy oraz stres. Te wszystkie uczucia są normalne  i każdy Rodzic je przeżywa. Pamiętajcie nie jesteście sami. Przygotujcie na ten moment zarówno swoje dzieci jak i siebie.

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to bardzo dobra decyzja i nie pozwólcie, aby Wasze dziecko zauważyło Wasz niepokój, czy wahania. Początki są trudne dla Was, Waszych dzieci i dla Nas – nauczycieli. Jednak pozytywne nastawienie i współpraca zaowocuje uśmiechem na twarzy Waszego dziecka.

JAK PRZYGOTOWAĆ SWOJĄ POCIECHĘ DO ROZŁĄKI I ZASAD PANUJĄCYCH W PRZEDSZKOLU?

 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je,  jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
 • Spacerujcie w pobliżu przedszkola, pozwólcie oswoić się dziecku z budynkiem przedszkola.
 • Kupujcie razem z dzieckiem wyprawkę przyszłego przedszkolaka – jeśli dziecko samo wybierze kapcie, ubranka wtedy przychodząc do przedszkola we wrześniu będzie miało coś swojego, co do niego należało wcześniej i będzie mu łatwiej.
 • Pozwólcie dziecku oglądać wszystko, co wspólnie kupiliście, tyle razy ile zechce.
 • Przygotujcie dziecko na to, że będzie odpoczywać w przedszkolu.
 • Uczcie dzieci poprzez zabawę czynności związanych z samoobsługą (zgłaszanie potrzeb fizjologicznych i załatwianie ich w toalecie, mycia rączek, picia z kubeczka i posługiwania się łyżeczką, samodzielnego jedzenia, zdjęcia i założenia kapci, części ubrania).Są to dla dziecka umiejętności bardzo pomocne w codziennym życiu przedszkolnym.

RADY NA PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Rodzicu,

 • stosuj w przedszkolu krótkie pożegnania,
 • nie okazuj dziecku własnych rozterek zostawiając je w przedszkolu, (przekazujesz im wtedy swoje lęki),
 • przygotuj dla dziecka wygodny strój do samodzielnego ubierania, który można pobrudzić,
 • nie wyręczaj dziecka nawet, gdyby wykonywało określone czynności niezdarnie i długo,
 • jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, postarajcie się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata (rozstanie z nim jest często mniej bolesne),
 • stopniowo, wraz z rosnącą gotowością dziecka do pozostawania w przedszkolu przedłużaj jego czas pobytu w placówce,
 • pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubrania, uprzedź dziecko, że gdy pobrudzi lub zmoczy ubranie, może przebrać się  w czyste. Jeśli dziecko zabrudzi ubranie nie miej do niego pretensji i staraj się  nie krytykować dziecka,
 • w rozmowach o przedszkolu staraj się podkreślać jego  dobre  strony, ale nie odbieraj dziecku prawa do własnej oceny życia przedszkolnego. Dobrze jest pozwolić dziecku się wyżalić, wysłuchać jego relacji, podtrzymać je na duchu.
 • warto też rozpoznać trudne sytuacje i podkreślać, że podczas  nieobecności mamy/taty dziecko powinno szukać pomocy u swoich pań.

NIEZBĘDNIK PRZEDSZKOLAKA

Rodziców prosimy o wyposażenie dziecka w tzw. niezbędnik przedszkolaka, który powinien zawierać:

Na co dzień: luźne spodnie lub spódnica z gumką, podkoszulek, bluza dresowa lub lekki sweterek- czyli ubiór na ,,cebulkę”, bez ozdób, sznurków, dużych guzików- ważniejsza wygoda od elegancji.

Buty- najlepiej na rzepy, kurtka z suwakiem, który łatwo się zapina, czapka z daszkiem na słoneczny czas, a czapka i szal, rękawiczki tzw. „łapki” na zimniejszy czas.

Obuwie zmienne- buciki nakładane w przedszkolu- najlepiej na rzepy lub zatrzaski (nie wiązane)- nic w rodzaju ,,klapek’’.

Ubrania z rozciągliwymi dekoltami, łatwe do zdjęcia, gdy ubranie się pobrudzi pastelami lub farbami

UBRANIA NA ZMIANĘ podpisane imieniem i nazwiskiem najlepiej w podpisanym worku, który będzie w szatni na wieszaczku dziecka przez cały rok, co jakiś czas uzupełniamy zapas ubrań:

- majteczki- kilka par (gdyby zdarzyła się wpadka).

- spodnie lub spódnicę dopasowane do pory roku (kilka sztuk).

- podkoszulek (gdy przy zupie zadrży ręka)

- kilka sztuk na zmianę. - rajstopy, skarpetki (kilka sztuk)

 NA ,,ODPOCZYWANIE”:

- mała, cienka kołderka lub kocyk powleczone poszewką,

- poduszeczka z poszewką,

TO WSZYSTKO PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA. TE RZECZY, CO TYDZIEŃ PAŃSTWO ZABIORĄ DO PRANIA, BY PRZYNIEŚĆ NA NASTĘPNY TYDZIEŃ.

 • BIDON
 • TECZKA GRUBA A4
 • DWIE PACZKI CHUSTECZEK DO NOSA, W PUDEŁKU ,,WYCIĄGANYCH”.

 • DWA OPAKOWANIA MOKREGO PAPIERU TOALETOWEGO.

 • Jeżeli będzie coś jeszcze - nauczycielka grupy wszystko powie na zebraniu.

   Wszystkim Rodzicom naszych nowych przedszkolaków życzymy spokojnych pierwszych dni, pamiętajcie Państwo, że od Waszej postawy zależna jest również szybka adaptacja dzieci do warunków przedszkolnych. To dla dzieci duża zmiana, nowy etap życia. Nam również na tym zależy, więc wspólnymi działaniami damy radę, aby dzieci w przedszkolu czuły się jak w domu.

Skip to content