Przeskocz do treści

Edukacyjna wycieczka przedszkolaków

Na tydzień przed wakacjami dzieci z grupy IV i V wzięły udział w zorganizowanej przez Urząd Miejski we współpracy ze strażakami z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej, niecodziennej wycieczce, podczas której oprócz beztroskiej zabawy uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy.
Akcja odbyła się na placu przed budynkiem remizy OSP w Porębie Spytkowskiej. Przedszkolaki w piknikowej atmosferze pod czujnym okiem miejscowych druhów opanowywały od praktycznej strony, krok po kroku, czynności wykonywane w sytuacjach wymagających ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Zajęcia prowadzone były przy użyciu profesjonalnego fantomu pozyskanego z dotacji w celach edukacyjnych. Resuscytacji uczyli dzieci prezes miejscowej OSP Krzysztof Rachwał oraz druhowie Rafał Cichoń i Łukasz Rzenno. Uczestników wycieczki odwiedził inicjator całej akcji - Burmistrz Brzeska - Tomasz Latocha, który w przystępny sposób przedstawił znaczenie strażaków-ochotników w utrzymywaniu stanu bezpieczeństwa publicznego na wysokim poziomie.
Strażacy zapoznali też swoich gości z zasadami bezpiecznego zachowania w trakcie spędzania czasu wolnego. Organizatorzy zadbali też o skromny poczęstunek dla uczestników tego edukacyjnego pikniku.
Termin wycieczki został wybrany nieprzypadkowo. Już za tydzień rozpoczną się wakacje, dlatego brzeski samorząd podjął inicjatywę, aby w przystępny sposób wskazać najmłodszym mieszkańcom naszej gminy właściwe wzorce postępowania w czasie letniego wypoczynku. Całe wydarzenie to element szeroko zakrojonej akcji profilaktycznej nadzorowanej przez Urząd Miejski - "bezpieczne wakacje".
Oto krótka fotorelacja: 
Skip to content