Przeskocz do treści

Wycieczka Kubusiów

W piękny, gorący, słoneczny dzień - 8 czerwca  - nasze starszaki wybrały się na wycieczkę autokarową do WIOSKI INDIAŃSKIEJ.

Na miejscu na dzieci czekali już przewodnicy z przygotowanymi na świeżym powietrzu atrakcjami: poznawanie historii plemion oraz ich atrybutów, próby śpiewania w ich języku, rzucanie włóczną do celu, strzelanie z łuku, łapanie węży, pokonywanie toru przeszkód, malowanie buzi na kolory plemienne.

Dzieci uczestniczyły także w warsztatach plastycznych - samodzielnie wykonywały swój unikalny, niepowtarzalny  "amulet" przynoszący szczęście oraz ozdabiały indiańskie pieczątki.

Nie zabrakło również czasu na odpoczynek oraz posiłek w tak zwanym "między czasie" (kiełbaski). Dla utrwalenia wspomnień dzieci zakupiły sobie pamiątki w miejscowym sklepiku. Największym powodzeniem u chłopców były: łuki, włócznie i toporki a wśród dziewcząt naszyjniki, breloczki, bransoletki.

Na zakończenie wszyscy odtańczyli "indiański taniec".

Dzisiejszy dzień zostanie w pamięci dzieci na pewno na długi czas!

Skip to content