Przeskocz do treści

Sprzątanie Świata

Nasze przedszkolaki również włączyły się w Ogólnopolską Akcje Sprzątania Świata.

Zaopatrzone w rękawice i worki dzieci z grup starszych ruszyły poza teren przedszkola, aby chociaż w maleńkiej części pomóc naszej planecie lepiej oddychać.

Przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wypatrywały każdego, nawet najmniejszego śmiecia. Radosnym okrzykom nie było końca – szczególnie przy „ciekawych znaleziskach”.  Dzięki najmłodszym kawałeczek naszej okolicy stał się czysty i przyjemny dla przechodniów oraz mieszkańców.

Głównym celem akcji było pokazanie dzieciom skutków zaśmiecania świata oraz wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska . Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte w sposób aktywny zaowocują w przyszłości dobrymi, ekologicznymi nawykami.

Skip to content