Przeskocz do treści

Jak bezpiecznie przejść przez jezdnię?

„Na skrzyżowaniu ruch ogromny,

Spojrzeć na światła nie zapomnij!

Czerwone światło i zielone,

Czy można przejść na drugą stronę?

Jeśli czerwone – musisz czekać,

To auta teraz mogą jechać.

Do Ciebie mówi światło zielone:

Już możesz przejść na druga stronę”

Każde dziecko lubi wycieczki… Dlatego też już we wrześniu odbyliśmy pierwszą – pieszą – na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było spotkanie z policjantami oraz praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez jezdnię. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na wybrane znaki drogowe, sposób oznakowania przejścia dla pieszych a także obserwowały zachowanie zarówno pieszych jak i pojazdów.

Panowie Policjanci zaskoczyli część z nas przyjeżdżając na spotkanie motocyklami. Na buziach dzieci na ten widok automatycznie pojawił się uśmiech.

Po krótkiej pogadance na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym ruszyliśmy zwartą kolumną by poćwiczyć umiejętność przechodzenia na druga stronę ulicy. Wszystko to odbywało się pod „obstawą” i czujnym okiem Policjantów, którzy wstrzymywali ruch pojazdów.

Po ćwiczeniach dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki o tematyce bezpieczeństwa a na prośbę najmłodszych Panowie włączyli policyjne syreny i zademonstrowali moc silników motorów – wtedy to można było zaobserwować na twarzach dzieci skrajne emocje: od zachwytu, przez radość, podziw, aż po strach…

Była to cenna lekcja, która zapewne zapadnie w pamięć naszych wychowanków na dłuższy czas.

Serdeczne podziękowania dla Panów Policjantów, za zaangażowanie i poświęcony czas.

 

 

Skip to content