Przeskocz do treści

Inauguracja projektu w gr. III – „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

„Czy to jutro, czy to dziś – wszystkim jest potrzebny MIŚ”

9 września w grupie III, czyli u Krasnali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią dokonały inauguracji projektu edukacyjnego, w jakim w tym roku będziemy uczestniczyć – „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Zorganizowano „casting” na grupowego misia J. Spośród  5 chętnych kandydatów dzieci wybierały tego, który musiał mieć następujące cechy:

- nie za duży,

- nie za mały,

- miękki,

- o charakterystycznym wyglądzie.

Komisja dokonała jednogłośnego wyboru wskazując na turkusowo – miętowego kandydata.

Następnym podjętym działaniem było nadanie misiowi imienia. Każde dziecko miało szansę poddać propozycję, następnie większością głosów wybrano imię ANTOŚ.  Po czym wspólnie bawiliśmy się w kole – ucząc nowego przyjaciela różnych zabaw ruchowych.

ANTOŚ będzie wędrował po domach dzieci w celu spędzenia z nimi wolnego czasu oraz wspólnego słuchania utworów literatury polskich autorów. W przedszkolu natomiast misiu będzie nam towarzyszył we wszystkich działaniach oraz bacznie obserwował zachowanie dzieci – by móc wybrać następną osobę w domu której zawita 🙂

 

Skip to content